Terytorialsi

27 października mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli WOT Brzeg. Goście naszej szkoły  zachęcali aby uczniowie klas wojskowych wstąpili w progi Terytorialsów. Przedstawili warunki jakie muszą spełnić, aby zostać żołnierzem. Zaprezentowali także bardzo obszerną ofertę przynależności do tej siły zbrojnej. Jak się okazuje, każdy z kto osiągnął pełnoletność i nigdy nie miał zatargów z prawem może wstąpić w ich szeregi. Czynny udział w służbie nie wyklucza nauki, czy też pracy, gdyż służba odbywa się w dniach weekendowych. Poświęcenie swojego wolnego czasu jest wynagradzane . Służba ta nie niesie za sobą tylko wartości materialnych, ale także wartości intelektualne, gdyż każdy z nas ma możliwość dalszego rozwoju. Wojska WOT są zaopatrzone w bardzo dobry i profesjonalny sprzęt potrzebny przy odbywaniu służby. Odbywając służbę spędza się czas na profesjonalnych strzelnicach czy poligonach .